Jdi na obsah Jdi na menu
 


VÝSLEDKY, REPORTÁŽ

JARNÍ HOKEJOVÝ TURNAJ 7.tříd v Táboře, 28.-29. 3. 2009

 

Pořadatel                 

HC Tábor & Městský úřad Tábor, odbor školství, mládeže a tělovýchovy

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Obsah:                        1.den turnaje

                                   2.den turnaje

                                   HC Tábor 5 sekund od medailí

                                   Rozhovor s mistrem světa Jaroslavem Holíkem

                                   Výsledky turnaje

                                   Foto HC Tábor

Sponzoři turnaje

 

V posledním březnovém víkendu se konal Jarní hokejový turnaj 7.tříd v Táboře. Byl to mimořádně vyrovnaný

a kvalitně obsazený turnaj, ve kterém se o celkovém pořadí rozhodovalo až v posledních zápasech. Bohužel

s trošku smutným koncem pro mladé hokejisty z Tábora. Ale projděme si cestu táborského týmu pěkně od začátku.

 

1.den turnaje

V zahajovacím zápase HC Tábor jen tak tak porazil ZVVZ Milevsko 3:2. Ani ve druhém svém utkání proti Nymburku kohouti nepřesvědčili, ale bojovali, odolali převaze nymburských sedmáků a šťastným padáčkem Honzy Kubičky vyrovnali v power play 12 sec před koncem. Ve svém posledním vystoupení prvního dne turnaje prohráli po velice dobrém a bojovném výkonu vyrovnané utkání s HC Litvínov 1:3. Trenéři Roman Blažek a Arpád Györi museli být s výkonem svých svěřenců spokojeni a možná trošku litovali, že to nebyla remíza. Tábor by si ji určitě zasloužil! Proti celkovému vítězi turnaje vedli 1:0. I přes to, že extraligový Litvínov později vyrovnal a ujal se vedení 2:1, utkání bylo až do konce zápasu otevřené. Poslední 3 gól padl až v závěru, kdy se puk odrazil nešťastně od brusle našeho obránce do naší sítě.

 

Litvínovští, spokojeni s plným bodovým ziskem, šli v podvečer na předem domluvenou oslavu k zakončení celé sezóny do staročeské hospody na Housově Mlýně. Večer s husitskou atmosférou si všichni moc pochvalovali. Rodiče táboráků se ze Zimního stadiónu přesunuli rovnou na Sportovní ples, kde si pěkně zatrsali a zatleskali Jaroslavu Svejtkovskému, kterému ředitel klubu Rudolf Vach předal ocenění za jeho celoživotní a trenérské zásluhy pro HC Tábor. Pohodu krásného táborského turnaje si užívali i rodiče týmů z Jihlavy, Sokolova a Nymburku, kteří sezónu zakončovali na Zotavovně Pracov. Nymburští asi trošku více oslavovali svoji třetí příčku v lize i vítězství nad medailistou české ligy letcemi z Letňan, druhý den zaspali a jejich úvodní zápas byl kontumován 3:0 ve prospěch soupeře ze Sokolova.

 

2.den turnaje

Ani zkrácení noci o jednu hodinu nevadilo, aby si táborští kohouti dobře odpočinuli a druhý den podali svůj nejlepší výkon sezóny! Nejprve přejeli HC Baník Sokolov 5:1. Utkání bylo dlouho vyrovnané, všichni naši kluci  bojovali jako jeden muž a vítězství strhli na svou stranu. V závěru přidali překvapenému Sokolovu ještě pár branek navíc. Po hodinové přestávce nastoupili proti týmu ze slavné hokejové Jihlavy. Naši kluci aktivně bruslili, soupeře, hrající jinak velmi hezký kombinační hokej, velmi dobře napadali a vůbec ho nenechali hrát jeho hru. Zaslouženě vyhráli 2:0. Trenér HC Dukla Jihlava František Musil své kluky tradičně  hlasitě dirigoval, a bylo by jej jistě slyšet i v hledišti, ale rodiče a ostatní táborští fanoušci domácí mohutně povzbuzovali a vytvořili jim na táborském stadionu krásnou atmosféru. Nebál bych se říci, že to byl pro táborskou 7. třídu zápas roku! Kluci udělali svým trenérům  obrovskou radost. Všichni začali počítat body a spekulovat o umístění. Táborští trenéři dostáli slibu, který dali svému týmu, a na poslední zápas  si dojeli pro obleky, košile a kravaty!

 

HC Tábor 5 sekund od medailí

Před posledním zápasem Tábora s týmem HC Wing 49 CZ, výběrem dalšího slavného českého hokejisty Ladislava Lubiny, bylo jasné, že i remíza v tomto utkání posouvá náš tým na 2.místo. Prohra naopak odsouvá až na 4.místo, tak vyrovnaný a napínavý to byl turnaj! Do utkání s Wingem, které sledoval i ředitel klubu Rudolf Vach, nastoupil táborský tým s odhodláním, ale také pod tlakem uhrát kýženou remízu a to je vždy opravdu těžké. Tábor pokračoval ve svém bojovném tažení, ale již ve třetí minutě inkasoval. Kluky to ale nepoložilo, měli velkou motivaci, dřeli a zaslouženě vyrovnali. Výběr Wing, tažený budějovickou útočnou pětkou se ale opět ujal vedení. Tábor však znovu vyrovnal a ještě 5 sekund před koncem utkání sahal po stříbrných medailích. V tu chvíli se ale proti němu obrátilo štěstí. Po menším zaváhání táborské obrany se puku ujal nejlepší útočník turnaje Pavel Pýcha, projel obranou, šikovným zakončením přelstil táborského gólmana a dal rozhodující gól turnaje. Nejsmutnější chvíle táborského šampionátu. V šatně Tábora zavládlo ticho, smutek, někteří kluci brečeli. Nešťastný závěr utkání, které přineslo zklamání a 4.místo. Nevěšme ale hlavu, vždyť turnaj přinesl táborským nadějím mnoho dobrého a radosti - 3 vítězství, 1 remízu, 2 prohry, 7 bodů, aktivní skóre 15:11, vynikající výkon proti Litvínovu, gradovaný výhrou nad Sokolovem a Duklou Jihlava, týmový duch a bojovný výkon. 2 krásné dny, na které mohou kluci hezky vzpomínat, těšit se na další příležitosti a věřit v lepší umístění v dalších turnajích, na kterých je účast již dojednaná – v srpnu v Litvínově a na Slavii Praha, v září v Jihlavě nebo Karlových Varech nebo opět 28.-29.12.2009 v Táboře.

 

Turnaj se líbil

Jarní hokejový turnaj si připravili trenéři s rodiči sami a bylo to znát na každém kroku. Všem týmům, trenérům, fanouškům i rodičům se velice líbilo. Byli maximálně spokojeni s organizací turnaje, pohoštěním, ubytováním, obsazením turnaje a na Tábor budou rádi vzpomínat. Na turnaji bylo také mnoho osobností českého i světového hokeje, kteří hráčům po zápasech předávali ceny pro hráče utkání – František Musil, jenž hned po turnaji odletěl jako trenér s reprezentační „18“ na Mistrovství světa do Kanady, Ladislav Lubina, Pavel „Čenda“ Pýcha, Zdeněk Zíma, Arpád Györi, Roman Blažek a také legenda českého hokeje Jaroslav Holík, mistr světa z roku 1972, se kterým vedoucí turnaje Jiří Štekr udělal následující rozhovor.

 

Rozhovor s mistrem světa Jaroslavem Holíkem

 

Jaký rozdíl vidíte mezi současným hokejem a tím, který se hrál za Vašich časů?

Hokej je dnes úplně jiný, hráči jsou vyspělejší, silnější, každý posiluje, tenkrát byl hokej lepší na podívání. Už se to ale lepší, co v NHL zavedli nová pravidla, více se bruslí, měli by to zavézt i u nás, my hrajeme nejšpinavější hokej na světě.

 

Co říkáte na takovýto 2-denní turnaj?

Určitě dobrý, kluci si zahrají více zápasů. V soutěžích chtějí trenéři vyhrávat, dávají větší prostor těm lepším, tady na turnaji je to volnější, zahrají si všichni, moc se mi to líbí.

 

Některé týmy zde hrají jen se 2 pětkami, co si o tom myslíte?

Klidně, turnaj, kde se hraje 2x15 min klidně odehrajou na 2 lajny. Já bych se 4 pětkami vůbec nehrál, ti kluci si vůbec nezahrajou, nedostanou se do zápasu, maximálně bych hrál na 3 lajny.

 

Na posledních šampionátech reprezentace do 20. let neuspěla, „18“ dokonce i sestoupila z elitní skupiny, co si myslíte o úrovni našeho mládežnického hokeje?

Je to špatný. V našem hokeji vládne moc demokracie, hráči si mohou moc dovolit, na trénincích neodevzdávají vše, co v nich je. Trenéři si na sebe nechtějí vzít odpovědnost, ohánějí se psychikou, ve skutečnosti se bojí udělat rozhodnutí. Moc se mi líbilo, že starej Vláďa Růžička postavil na rozhodující nájezd v play off extraligy svého mladého, vzal si na sebe tu odpovědnost, poslal ho tam a on parádně rozhodl. (v tu chvíli pan Holík hned Růžičkovi zavolal a pogratuloval mu!)

 

Koupí Jihlava extraligu?

V žádném případě, nemají šanci, nemají těch 70 miliónů potřebných na extraligu. Mluvil jsem s Chomutovem, ty mají 40 miliónů na licenci již připravených, taky Brno je vážný kandidát nebo týmy z baráže do extraligy.

 

Jak se Vám v Táboře líbí?

Je to parádní turnaj, hraje se tu hezkej hokej, týmy jsou vyrovnané. Přijel jsem se podívat na vnuka Adama, je moc dobrej, někdy i ráznej, je po mě, když se mu něco nelíbí, tak tátovi (Františku Musilovi) vynadá, ale jde mu to. Jak můžu, tak se na něj jdu podívat stejně jako na staršího, který hraje za reprezentační „18“, je obránce a taky se mu daří.

 

Děkuji za rozhovor, mohu Vám nabídnout „panáka“?

Ne, od padesáti už nepiju. Mějte se tady v Táboře dobře a ať se Vám turnaj vydaří.

 

 

 

 

VÝSLEDKY, STATISTIKY

JARNÍ HOKEJOVÝ TURNAJ 7.tříd v Táboře, 28.-29. 3. 2009

 

 

Umístění týmů v turnaji

 

1. místo         HC Litvínov             9 bodů  

2. místo            HC Baník Sokolov         8 bodů

3. místo            HC Wing 49 CZ             7 bodů

4. místo         HC Tábor                 7 bodů

5. místo            TJ Stadion Nymburk      5 bodů

6. místo            HC Dukla Jihlava           4 body

7. místo            HC ZVVZ Milevsko        2 body

 

Passing men (nejlepší nahrávač):     Jakub Komínek, HC Litvínov, 5 gólových nahrávek

- další nejúspěšnější nahrávači:              Josef Stříbrný, HC Litvínov, 5 gólových nahrávek

                                                           Adam Musil, HC Dukla Jihlava, 5 gólových nahrávek

Marek Györi, HC Tábor, 5 gólových nahrávek

Pavel Pýcha, HC Wing 49 CZ, 4 gólové nahrávky

Vlastimil Pospíšil, HC Litvínov, 4 gólové nahrávky

(o vítězi rozhodl větší počet vstřelených gólů a pozdější datum narození) 

 

Nejlepší střelec:                             Jan Kubička, HC Tábor, 7 gólů

- další nejúspěšnější střelci:                   Pavel Pýcha, HC Wing 49 CZ, 6 gólů

Tomáš Kučera, HC Litvínov, 6 gólů

Adam Musil, HC Dukla Jihlava, 5 gólů

David Vostárek, HC Litvínov, 5 gólů

Vlastimil Pospíšil, HC Litvínov, 4 góly

David Blažek, HC Tábor, 4 góly

Jakub Novák, HC Sokolov, 4 góly

Jiří Smejkal, HC Wing 49 CZ, 4 góly

 

Nejlepší brankář:                          Jonáš Štekr, HC Tábor, úspěšnost zásahů 88,7%

- další brankáři dle úspěšnosti zásahů:   David Vacek, HC Dukla Jihlava, úspěšnost 88,3%

Martin Ptáček, HC Dukla Jihlava, úspěšnost 87,7%

                                                           František Fogl, HC Wing 49 CZ, úspěšnost 86,5%

                                                           Jakub Frček, HC Sokolov, úspěšnost 86,2%

                                                           Patrik Spěšný, HC Litvínov, úspěšnost 85,9%

(statistiku brankářů ve všech zápasech pečlivě vedl Vlastimil Kovač, trenér gólmanů v HC Tábor) 

 

Nejlepší útočník:                           Pavel Pýcha, HC Wing 49 CZ

 

Nejlepší obránce:                          Jakub Novák, HC Baník Sokolov

 

Nejmladší hráč:                              Petr Miko, HC Wing 49 CZ

 

All Star TEAM I.                                  - 1. pětka turnaje

            Brankář            Jakub Frček, HC Sokolov

                                   Obránce           Jakub Novák, Sokolov                                                                                                              Obránce           Patrik Trska, HC Tábor

                                   Útočník             Pavel Pýcha, HC Wing 49 CZ                                                              

Útočník            Vlastimil Pospíšil, HC Litvínov

Útočník            Jan Kubička, HC Tábor

 

All Star TEAM II.                                 2. pětka turnaje

            Brankář            Jonáš Štekr, HC Tábor

                                   Obránce           Michal Jonák, HC Litvínov

Obránce           Daniel Bartůněk, HC ZVVZ Milevsko

                                   Útočník             Marek Györi, HC Tábor                                                            

Útočník            Adam Musil, HC Dukla Jihlava

Útočník            Josef Stříbrný, HC Litvínov

(o umístění v All Star teamech rozhodli v anketě trenéři mužstev, při rovnosti nominací úspěšnost ve statistikách turnaje)